Nabídka fotovoltaiky pro rok 2014

———————————————————————————————————————————————————–

Modul „Horká voda“
boilerOhřát si vodu fotovoltaikou je nový trend. Bez ohledu, zda se jedná o užitkovou či topnou vodu, solární ohřev Vám vždy pomůže snížit provozní náklady. Instalace zpravidla předpokládá nasazení nového boileru dvěma topnými spirálami (první na stejnosměrný proud a druhá na střídavý proud pro období, kdy je delší dobu oblačno).
Ohřev vody fotovoltaikou následující výhody oproti solární termice:

    • delší životnost technologie, panely mají garanci výkonu na 25 let,
    • systém se Vám nikdy nepřehřeje,
    • v zimě je efektivnější přeměna energie,
    • instalace i údržba je méně náročná, ze střechy Vám vedou pouze tři slabé kabely, nikoliv nepřehlédnutelné trubky.

U solární termiky jsou mezi lidmi populární dotace. Nutno upozornit, že podpora je nenároková a proplácí se úspěšným žadatelům za pár měsíců po realizaci. Její komplikované přidělování v minulosti přitom způsobilo, že každá druhá termika v ČR vzniká bez dotací. Proto preferujeme řešení ekonomicky přijatelná i bez dotací čili ohřev vody fotovoltaikou.

———————————————————————————————————————————————————–

Modul „Klima“
solcoolZejména pro letní období je vhodné zvolit i klimatizaci. Slunce svítí tak často a intenzivně, že voda v bojleru je brzy ohřátá a klimatizace SolCool je ideálním řešení pro využití přebytků. Dodáváme dva typy (SolCool 2X a SolCool 3X), vždy pracující se stejnosměrným napětím 24 V a chladivem typu R134a v množství 630 g. Jednotky využívají horizontální hermetický kompresor s pracovním rozsahem teplot -18oC až 30oC. Součástí této varianty jsou již baterie.
solcool01Výhodou SolCoolu je krom chlazení i schopnost přitápění, což zájemce ocení na jaře i na podzim, ale i při zimních slunečných dnech. SolCool se tak stává výrazným prostředkem ku zlepšení domácí pohody.

———————————————————————————————————————————————————–

Krom ohřevu užitkové či topné vody lze proud z FVE snadno využít na osvětlení, ohřev bazénové vody či přitápění pomocí malých teplovzdušných ventilátorů, infrazářičů nebo konvektorů. Individuální řešení máme připravené i pro firmy a výrobní podniky.

———————————————————————————————————————————————————–

nabidka

———————————————————————————————————————————————————–

Poznámka závěrem: V posledních třech letech byla veřejná podpora vázaná podmínkou instalace na budově zapsané v katastru. Nebude-li podpora, nejsou ani její podmínky, a tak se panely mohou vrátit k instalacím na volné půdě, samozřejmě ale v rozsahu, který bude ekonomicky zajímavý pro investora. Lze však uvažovat i o jiných trendech – např. přístřešek pro auto se solární střechou či designová záležitost v podobě sluneční fasády, které jsou pro naši společnost vždy lukrativní záležitostí – viz reference:

fasady01


Okomentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(c) SolWin s.r.o.