Bude zájem o fotovoltaiku bez podpory?

mesice01Počínaje rokem 2014 se z fotovoltaiky stává běžný komerční obor, již zcela bez veřejné podpory. Mnozí soudí, že se tak děje předčasně. Nicméně i v dnešní době lze nabídnout poměrně zajímavá řešení, které mají zajímavou návratnost i bez neexistujících dotací!
Mohli bychom Vám nabídnout běžnou solární elektrárnu (panely s měničem a produkcí střídavého proudu), ale s absencí podpory lze zvážit i jiný, investičně méně náročný, způsob využití slunečního záření – vyrábět a zužitkovat jen stejnosměrný proud. Mj. zvolíte-li tuto variantu, můžete rovněž očekávat, že:

   1. Odpadne administrativně náročné jednání s místně příslušným distributorem a Energetickým regulačním úřadem, a to nejen v době instalace, ale ubyde i agenda při samotném provozu.
   2. Investice výrazně klesne. Nebude zapotřebí měnič proudu, rozvadeč se rovněž výrazně zjednoduší a odpadnou zcela náklady na úpravu odběrného místa, které jsou zejména na území EONu téměř nutností u každé nové fotovoltaiky.
   3. Fotovoltaika bude dostupná pro každého, a to i pro zájemce, kterým distributoři odmítali připojit pár panelů, jež by kvůli údajné „nedostatečné“ kapacitě sítě mohly způsobit black-out na úrovni okresu :).
   4. Budete vyrábět více elektřiny oproti běžným fotovoltaikám. Měnič dosahuje ztrát v rozsahu 1-15 %, u tohoto typu systému jej ale nebudete potřebovat.
   5. Nebudete platit poplatky, retroaktivní daně ani jiné „pozitivní“ impulsy. Je-li dnes fotovoltaika napojena na veřejnou síť a investor si vyrobenou elektřinu sám spotřebuje bez toho aniž by prošla veřejnou sítí, musí investor platit distributorům za využití veřejné sítě. V roce 2013 se toto „všimné“ přesahovalo 0,60 Kč bez DPH za každou killowatthodinu. Námi nabízený zdroj pouze se stejnosměrným proudem je zcela nezávislý na veřejné síti.
   6. Tuto elektřinu Vám nikdo již nezdraží, přičemž si kupujete zdroj, který má výrobcem garantovanou životnost minimálně po dobu 25 let.

Srdcem našeho řešení jsou panely, efektivní regulátor a dostatečně dimenzovaná baterka. Mohli bychom Vám také nabídnout i řešení, kdy veškerou výrobu uskladníte v bateriích na dobu, kdy ji budete skutečně potřebovat. Nepatříme však mezi zastánce velkých bateriových systémů, které mohou převýšit i cenu panelů. Investorům radíme, aby energii spotřebovali v době její výroby a příp. část ji skladovali v baterkách. Je to i logické, vždyť teplá voda bude třeba vždy a klimatizace zejména v době, kdy nejvíce svítí. Tak nač „ládovat“ peníze do baterií, které by se stejně měly jednou za tři roky zcela vyměnit?

Podívejte se na naši speciální nabídku pro rok 2014!


Okomentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(c) SolWin s.r.o.